Zabudowy busów IVECO, Mercedes
Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego
klienta - zabudowy busów do przewozu osób
Indywidualne rozwiązania, produkcja, kontrola jakości
Profesjonalne zabudowy busów i autobusów
Zabudowy do busów i autobusów
Unikalne zabudowy względem najbardziej
wymagających potrzeb rynkowych.

Jak wygląda proces zabudowy autobusowej w Bus-Center?

Komfortowe wnętrze, wyposażone i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta to atut indywidualnej zabudowy, którą realizuje nasza firma. Istotnym elementem każdego zlecenia jest poznanie przeznaczenia samochodu oraz oczekiwań, jakie powinno spełniać. Proces ten przypomina budowę i wyposażanie mieszkania, które ma być przyjazną, funkcjonalną i użyteczną przestrzenią. Jak zatem przygotowujemy profesjonalne zabudowy?

Bus Center
Bus Center Profesjonalna zabudowa busów

Indywidualne zabudowy do busów Kielce

Jak wspomnieliśmy, pierwszym krokiem jest poznanie oczekiwań klienta względem przyszłego pojazdu. Ustalane są więc wszystkie szczegóły związane z przestrzenią, jaka ma być stworzona, a także jej przeznaczeniem. Istotne są również informacje, czy pojazdem będą podróżować osoby niepełnosprawne, co wymaga zaplanowania najazdów, szyn i odpowiednich foteli. Na tej podstawie powstaje kompleksowy projekt, będący podstawą do realizacji wybranej zabudowy oraz jej odpowiedniego wyposażenia.
W kolejnym etapie wykonywane są już prace konstrukcyjne, które rozpoczynają się od prac spawalniczych, wspawaniu wzmocnień w obrębie karoserii, służących w późniejszym etapie do montażu elementów wyposażenia. Ta faza adaptacji obejmuje również przygotowanie i rozprowadzenie niezbędnej infrastruktury oraz instalacji, które docelowo będą ukryte pod podłogą oraz pod obiciem ścian.

Nowoczesne zabudowy do busów – zabudowa wewnętrzna

Po wykonaniu niezbędnych prac technicznych następuje przygotowanie wnętrza pojazdu, które wyposażane jest zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wykonywana jest tapicerka oraz podłoga, która – oprócz walorów estetycznych – musi pełnić także funkcję użytkową. Wykorzystywane są więc materiały łatwe do utrzymania w czystości, co ma szczególne znaczenie w przypadku zabudowy do przewozu osób i w pojazdach klasy VIP.

Fazą kończącą adaptację wnętrza jest montaż foteli oraz wyposażenia dodatkowego, które zostało zaplanowane już na etapie początkowym. Obejmuje ono między innymi: systemy audio-video, oświetlenie, a także zaprojektowane meble np. barek, stoliki, w przypadku wykonywania zabudowy w typie salonki. Konieczna jest także kontrola jakości, polegająca na sprawdzeniu zgodności realizacji z projektem oraz prawidłowego działania poszczególnych systemów.

Zabudowy autobusów

W podobnym schemacie wykonywane są zabudowy autobusów. Nowoczesne materiały umożliwiają stworzenie nie tylko praktycznego, ale także estetycznego wnętrza, dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klientów. W autobusach projektowana jest często dodatkowa przestrzeń ładunkowa, w której w bezpieczny sposób może być przewożony niestandardowy bagaż np. instrumenty muzyczne.

Indywidualnie projektowane zabudowy dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie układu funkcjonalnego oraz wyglądu wnętrza. Liczy się przede wszystkim spełnienie oczekiwań klienta oraz maksymalny komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego też tak istotne jest właściwe zaplanowanie zabudowy, a także stałe monitorowanie przebiegu prac adaptacyjnych, aby efekt finalny był zgodny z wymaganiami stawianymi przez inwestora. Więcej informacji o zabudowach można znaleźć tutaj: https://bus-center.com.pl/oferta/.

Bus Center