Zabudowy busów IVECO, Mercedes

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego klienta - zabudowy busów do przewozu osób

Indywidualne rozwiązania, produkcja, kontrola jakości

Profesjonalne zabudowy busów i autobusów

Zabudowy do busów i autobusów

Unikalne zabudowy względem najbardziej wymagających potrzeb rynkowych.

Aktualności - Bus Center

Jak wygląda proces zabudowy autobusowej w Bus-Center?

Komfortowe wnętrze, wyposażone i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta to atut indywidualnej zabudowy, którą realizuje nasza firma. Istotnym elementem każdego zlecenia jest poznanie przeznaczenia samochodu oraz oczekiwań, jakie powinno spełniać. Proces ten przypomina budowę i wyposażanie mieszkania, które ma być przyjazną, funkcjonalną i użyteczną przestrzenią. Jak zatem przygotowujemy profesjonalne zabudowy?

zabudowy do busów

Indywidualne zabudowy do busów Kielce

Jak wspomnieliśmy, pierwszym krokiem jest poznanie oczekiwań klienta względem przyszłego pojazdu. Ustalane są więc wszystkie szczegóły związane z przestrzenią, jaka ma być stworzona, a także jej przeznaczeniem. Istotne są również informacje, czy pojazdem będą podróżować osoby niepełnosprawne, co wymaga zaplanowania najazdów, szyn i odpowiednich foteli. Na tej podstawie powstaje kompleksowy projekt, będący podstawą do realizacji wybranej zabudowy oraz jej odpowiedniego wyposażenia.
W kolejnym etapie wykonywane są już prace konstrukcyjne, które rozpoczynają się od prac spawalniczych, wspawaniu wzmocnień w obrębie karoserii, służących w późniejszym etapie do montażu elementów wyposażenia. Ta faza adaptacji obejmuje również przygotowanie i rozprowadzenie niezbędnej infrastruktury oraz instalacji, które docelowo będą ukryte pod podłogą oraz pod obiciem ścian.

Nowoczesne zabudowy do busów – zabudowa wewnętrzna

Po wykonaniu niezbędnych prac technicznych następuje przygotowanie wnętrza pojazdu, które wyposażane jest zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wykonywana jest tapicerka oraz podłoga, która – oprócz walorów estetycznych – musi pełnić także funkcję użytkową. Wykorzystywane są więc materiały łatwe do utrzymania w czystości, co ma szczególne znaczenie w przypadku zabudowy do przewozu osób i w pojazdach klasy VIP.

Fazą kończącą adaptację wnętrza jest montaż foteli oraz wyposażenia dodatkowego, które zostało zaplanowane już na etapie początkowym. Obejmuje ono między innymi: systemy audio-video, oświetlenie, a także zaprojektowane meble np. barek, stoliki, w przypadku wykonywania zabudowy w typie salonki. Konieczna jest także kontrola jakości, polegająca na sprawdzeniu zgodności realizacji z projektem oraz prawidłowego działania poszczególnych systemów.

zabudowy do busów

Zabudowy autobusów

W podobnym schemacie wykonywane są zabudowy autobusów. Nowoczesne materiały umożliwiają stworzenie nie tylko praktycznego, ale także estetycznego wnętrza, dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klientów. W autobusach projektowana jest często dodatkowa przestrzeń ładunkowa, w której w bezpieczny sposób może być przewożony niestandardowy bagaż np. instrumenty muzyczne.

Indywidualnie projektowane zabudowy dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie układu funkcjonalnego oraz wyglądu wnętrza. Liczy się przede wszystkim spełnienie oczekiwań klienta oraz maksymalny komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego też tak istotne jest właściwe zaplanowanie zabudowy, a także stałe monitorowanie przebiegu prac adaptacyjnych, aby efekt finalny był zgodny z wymaganiami stawianymi przez inwestora. Więcej informacji o zabudowach można znaleźć tutaj: https://bus-center.com.pl/oferta/.

zabudowy do busów

Zabudowy do busów. Dlaczego warto zabudować nowe busy?

W branży przewozów pasażerskich panuje coraz większy tłok. By skutecznie konkurować na rynku, busy i autobusy muszą posiadać szereg udogodnień i być dopasowane do potrzeb klientów. Spełnienie tego warunku jest możliwie dzięki profesjonalnej zabudowie nowych pojazdów, które od wielu lat z powodzeniem realizuje firma Bus-Center. Kiedy szczególnie warto się zdecydować na zabudowę do busa?

Bus-Center -zabudowy do busów

Zabudowy do busów – większy komfort pasażerów

Montaż zabudowy do busów to usługa skierowana nie tylko do firm oferujących ogólnodostępne przewozy rejsowe. Sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie pasażerowie często podróżują danym pojazdem, spędzając w nim wiele godzin tygodniowo. Mowa tu między innymi o wynajmie busów dla grup muzycznych czy drużyn sportowych. Busy wyposażone w fotele umożliwiające efektywny wypoczynek w długiej trasie to dla wielu klientów z tego sektora kluczowy warunek. Jeśli dane przedsiębiorstwo zapewnia podróż o niskim standardzie, musi przygotować się na ogromne problemy z nawiązaniem korzystnej współpracy. Przystosowanie nowej floty busów może okazać się więc niezbędną inwestycją. Z tego typu usługą jaką oferuje klientom Bus-Center warto zapoznać się na stronie internetowej: bus-center.com.pl/oferta

Obsługa klientów na długich dystansach lub w standardzie VIP – zabudowy do busów

To, jak wyposażone są busy, wpływa na postrzeganie firmy / marki / zespołu przez klientów lub fanów. Szczególnie duże znaczenie ma to w branży przewozów na długich trasach (w tym międzynarodowych) oraz w standardzie VIP. Jednak dbałość o standard wyposażenia jest również istotna w przypadku połączeń lokalnych. Na niektórych trasach o pasażerów walczy już po kilku przewoźników. Nawet tak niewielkie dostosowanie nowych pojazdów we flocie, jak montaż wygodniejszych foteli, indywidualnego oświetlenia czy dostępu do internetu bezprzewodowego mogą pozytywnie wpłynąć na wybór klientów.

Zabudowy Bus-Center – dostosowanie busa dla niepełnosprawnych

Kolejny specyficzny segment rynku to przewozy osób niepełnosprawnych. Chodzi przede wszystkim o montaż szyn i najazdów oraz odpowiednich foteli. Fotele w razie potrzeby można wypiąć, zwalniając w ten sposób miejsce na wózki. Nie bez znaczenia są też pasy, dzięki którym możliwe będzie unieruchomienie wózków i ich bezpieczne przetransportowanie. Dzięki odpowiednio dobranej zabudowie wewnętrznej, nowy bus, który fabrycznie nie był dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów, może bez przeszkód być wykorzystywany w takich sytuacjach. Dojazd do przychodni, szpitali, hospicjów czy domów opieki nie będzie już problemem.

Zabudowy do busów - oświetlenie wnętrzna

Zabudowy do busów – dostosowanie fabrycznego wyposażenia nowego auta

Tu dochodzimy do chyba najważniejszej z ekonomicznego punktu widzenia korzyści, z którą wiąże się montaż zabudowy autobusów i busów. Jest to możliwość dostosowania standardowego wyposażenia nowych pojazdów pod własne potrzeby w niższej cenie niż zakup gotowego rozwiązania. Wykonanie zabudowy busów jest zwykle dużo tańsze niż zakup przystosowanego już auta, na którym sprzedający chce dodatkowo zarobić. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kompleksowo wyposażony model. Pojazdy zabudowywane przez firmę Bus-Center posiadają m.in. Wi-Fi czy regulowane fotele z dużą ilością miejsca na nogi. Zabudowa do busów to również dedykowane oświetlenie każdego miejsca, markowe audio czy przestrzeń na relaks podczas podróży.

Zabudowy do busów - dostosowanie wnętrza, zabudowy busów Kielce

Zabudowy wewnętrzne do busów. Czemu warto?

Jeśli standard wyposażenia busa państwu nie odpowiada, rozwiązaniem może okazać się jego zabudowa. Na taki krok warto zdecydować się przynajmniej z 5 powodów.

Zabudowa wewnętrzna busa

Branża przewozów pasażerskich wciąż rozwija się niezwykle dynamicznie. Sytuacja na rynku zmusza przedsiębiorców do stałego podnoszenia standardu floty. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie przygotowaliśmy ofertę zabudowy do busów przeznaczonych do różnych zastosowań. Jesteśmy w stanie wykonać wyposażenie do pojazdów zarówno obsługujących połączenia liniowe, jak i przewożących niepełnosprawnych bądź busów w standardzie VIP. Oto lista 5 najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na taką inwestycję.

1. Wyposażenie dopasowane do potrzeb

Jeden z kluczowych argumentów przemawiających za zleceniem wykonania zabudowy autobusów czy busów to możliwość dostosowania jego wyposażenia do warunków, w których pojazd jest eksploatowany. Jeśli obsługuje on połączenia liniowe, polecamy zabudowę ze sztywnymi siedzeniami, klimatyzacją, nagłośnieniem i oświetleniem. W pojazdach pracujących na trasach turystycznych lepiej mogą się zaś sprawdzić busy o wyższym stopniu komfortu, z wyposażeniem obejmującym między innymi regulowane fotele, osobne oświetlenie dla każdego pasażera czy gniazda USB do ładowania urządzeń.

2. Bus do zadań specjalnych

Na opisanych wyżej opcjach nie kończą się jednak możliwości, jakie daje profesjonalna zabudowa wewnętrzna. Bus poddany takiej modernizacji może pełnić wiele funkcji. Jedną z nich jest przewóz osób niepełnosprawnych. Dzięki szynom i najazdom, dedykowanym pasom oraz wypinanym fotelom transport pasażerów na wózkach inwalidzkich staje się dużo mniej skomplikowany i znacznie bezpieczniejszy. Poza tym istnieje możliwość wykonania między innymi zabudowy w standardzie VIP, przerobienia busa na kamper lub dostosowania go do potrzeb firm budowlanych czy montażowych. Z naszą ofertą można zapoznać się na https://bus-center.com.pl/oferta/.

3. Większy komfort pasażerów

Zabudowy do busów znacznie poprawiają też komfort podróżowania. Ma to znaczenie nie tylko na długich, międzymiastowych lub międzynarodowych trasach, ale też w przypadku połączeń lokalnych. Inwestycja szybko się zwróci – nawet, jeśli w ramach modernizacji zmniejszy się ilość miejsc. Oferując wyższy komfort, przewoźnik może też ustalić większe stawki, nie tracąc przy tym wielu klientów, a wyróżniając się na tle konkurencyjnych firm.

4. Wyższy prestiż firmy

Wygodniejsze i lepiej prezentujące się wnętrze busów jest też ważne z punktu widzenia działań marketingowych. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku firm obsługujących połączenia dalekobieżne, działających na zasadzie door-to-door oraz oferujących przewozy turystyczne i w klasie VIP. Zdjęcia przedstawiające komfortowe wnętrze pojazdu na pewno ułatwią firmie znalezienie klientów i pozwolą wyróżnić się na coraz bardziej nasyconym rynku.

zabudowy do busów kielce

5. Możliwość przebudowy auta

Powodem rosnącej popularności, jaką zdobywają specjalistyczne zabudowy busów w Kielcach i innych polskich miastach jest też z pewnością możliwość przebudowy pochodzącego z rynku wtórnego auta na komfortowy pojazd nawet, jeśli jego pierwotne przeznaczenie było inne. Dla naszych klientów dokonujemy przebudów samochodów ciężarowych na autobusy i pojazdy specjalne w wybranym przez klienta standardzie. Po więcej informacji zapraszamy na https://bus-center.com.pl/kontakt/

zabudowy do busów

Bus-Center na XIV Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

Światowe premiery, ważne umowy, tysiące zwiedzających, szereg biznesowych rozmów. Tak w skrócie można podsumować XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które odbyły się w dniach 23 – 25 października 2018 roku w Kielcach. Nie mogło zabraknąć tam firmy Bus-Center, która czynnie brała udział w wydarzeniu. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy swoje realizacje zabudowy busów Iveco i Mercedes.

zabudowy do busów

XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO to miejsce gdzie na ponad 10 tys. metrach kwadratowych  powierzchni, nowości prezentowało aż 155 wystawców. Obok polskich i zagranicznych producentów busów i autobusów swoje stanowisko, zajmowała nasza firma Bus-Center. Zaprezentowaliśmy dwie zabudowy: liniową i turystyczną w pojazdach marki Mercedes i IVECO. Nasze stoisko było często odwiedzane przez uczestników targów, którzy mogli zapoznać się z profesjonalnymi zabudowami busów do przewozu osób, które z powodzeniem realizujemy od lat.

Zabudowy autobusów i zabudowy busów do przewozu osób

Warto wspomnieć, że firma Bus-Center nie wykonuje jedynie zabudowy busów w wersjach liniowych i turystycznych. Intensywny  rozwój rynku przewozów pasażerskich oraz chęć zapewnienia naszym klientom najlepszych rozwiązań w zakresie zabudowy autobusów i busów, wpłynęło na ofertę firmy Bus-Center, która wykonuje również zabudowy busów dla niepełnosprawnych czy zabudowy indywidualne. Właśnie przy ostatnim typie zabudowy, oferta jest konfigurowana bardzo szczegółowo, uwzględniając najmniejsze detale. Nietypowa ilość miejsc, najlepszy system audio czy mini-bar. Te wszystkie opcje dostępne są na życzenie klienta.

zabudowy busów do przewozu osób

Zabudowy busów Kielce targi TRANSEXPO

Jesteśmy dumni, że firma Bus-Center mogła zaprezentować się podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Nasze zabudowy wnętrz busów, które można było podziwiać obok najnowocześniejszych autobusów czy bardziej wiekowych pojazdów były chwalone, a prezentowane zabudowane pojazdy często oglądane na naszym stoisku. Targi TRANSEXPO były wyjątkowe nie tylko z tego względu. Po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentowano najstarsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej. Każdy z przygotowanych na wystawę zabytkowych pojazdów jest unikalny i pozostaje w pełni sprawności technicznej.

zabudowy busów kielce

Wspieramy młodych żeglarzy

Jesteśmy partnerem Towarzystwa Żeglarskiego STERNA, która szkoli dzieci i młodzież.

Targi Warsaw Bus oraz MT TSL Nadarzyn 21-23 marca 2018

Nasz produkt na Targach w Warszawie – autobus na bazie IVECO. Więcej zdjęć w galerii.

Witamy na nowej stronie

Przedstawiamy nową odsłonę strony firmowej Bus-Center. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz galerią naszych realizacji!

IVECO – wersja pokazowa

W dniu 06/0/2018 na spotkaniu przewoźników w Krakowie pokazaliśmy wersję demonstracyjną zabudowy autobusowej na IVECO.

Nasi Partnerzy

Nasi Klienci