autobus elektryczny i cng

Autobusy elektryczne i autobusy CNG – dlaczego warto rozważyć inwestycję w 2021 roku?

Autobusy elektryczne i autobusy CNG – dlaczego warto rozważyć inwestycję w 2021 roku?

autobus elektryczny i cng

W Europie niskoemisyjne autobusy miejskie są coraz bardziej popularne. Projektowane w Polsce autobusy elektryczne mają za zadanie poprawić jakość powietrza oraz zmniejszyć hałas. Ochrona środowiska wraz z ciągłym postępem technologicznym sprawia, iż autobusy elektryczne to przyszłość transportu publicznego, tuż obok innych pojazdów elektrycznych tj. tramwaje, metra oraz koleje miejskie. Busy na energię elektryczną, pomimo swojej ceny, coraz częściej wybierane są przez większe aglomeracje. Energia, która wykorzystywana jest do napędzania pojazdów elektrycznych, w coraz większym stopniu pochodzi ze źródeł emitujących niewielkie ilości CO2. Autobusy elektryczne z racji, iż nie emitują zanieczyszczeń ani nie hałasują, szczególnie nadają się do przestrzeni miejskiej.

Autobusy elektryczne

Pojazdy bezemisyjne to naturalny etap na drodze do zmian w transporcie publicznym. E-mobilność jest jednym z ekologicznych rozwiązań, a także wykazuje skuteczność dla środowiska. Jeżeli nie słyszałeś wcześniej o autobusach elektrycznych – są to pojazdy, które napędzane są energią elektryczną z akumulatorów lub energią wytwarzaną przez ogniwa paliwowe. Głównym czynnikiem wpływającym na efektywność eksploatacji pojazdów elektrycznych jest ich bateria trakcyjna. Podróżowanie takim autokarem jest ciche, a co najważniejsze nie emituje CO2. Ładować je można prądem stałym, jak również zmiennym, poprzez złącza wtykowe, pantograf albo pętle indukcyjne.

Niskoemisyjne pojazdy mają wiele zalet tj.:

– ograniczenie emisji

– redukcja hałasu

– niższe koszty inwestycyjne

– większe bezpieczeństwo

Autobusy CNG

Innym rodzajem autobusów, przyjaznych dla środowiska są autobusy napędzane gazem. Zastąpienie autobusów poruszających się dzięki olejowi napędowemu, na pojazdy wyposażone w gaz ziemny, to dobry krok dla środowiska. Szkodliwość wydzielana do atmosfery przez autobus CNG jest prawie trzykrotnie mniejsza od pojazdów użytkujących na ON, ponieważ CNG spala się bezdymnie i nie produkuje cząsteczek sadzy. Dzieje się tak, ponieważ głównym składnikiem gazu ziemnego jest metan. Własności chemiczne gazu umożliwiają łatwy rozruch autobusu, a przy tym CNG nie wymaga wymiany filtra oleju i oleju silnikowego. Należy wspomnieć również, że gaz ziemny jest najbezpieczniejszym paliwem stosowanym do pojazdów mechanicznych. Jeżeli chodzi o koszty zakupu CNG, to jest on o połowę tańszy od ceny ON.

Krok do ekologii

Dużo ludzi umiera przez skażone środowisko, a dokładniej, przez wydzieliny starych samochodów. Wdychamy nie tylko spaliny, ale również związki chemiczne, które pochodzą ze ścieranych opon, klocków i tarcz hamulcowych. Stare auta do 25 lat emitują do otoczenia związki alergizujące, a także powodujące astmę. Warto zatem postawić na przyjazne dla środowiska rozwiązania i zainwestować w nowy pojazd. Jeżeli chcesz się wyposażyć w zabudowę do busa oraz zapewnić sobie ekonomiczne bezpieczeństwo inwestycyjne, idealnym rozwiązaniem jest nabycie busa w wersji podstawowej, by następnie dokonać zabudowy busów do przewozu osób. Można tego dokonać również w przypadku zabudowy autobusów i oszczędzić przy tym sporo pieniędzy. Jeżeli jesteś zainteresowany usługą, to nasza firma Bus-Center wykona ją dla Ciebie, skontaktuj się z nami https://bus-center.com.pl/kontakt/.

Kim jesteśmy?

Firma Bus-Center powstała w 2003 r., a produkcja zabudów autobusowych rozpoczęła w 2005r. Przez wiele lat nasz zakład zdobywał doświadczenie, jak również kwalifikacje, aby być gotowym na potrzeby naszych klientów. W 2015 roku został uruchomiony wewnętrzny System Zarządzania Jakością. Dzięki temu produkty firmy Bus-Center są certyfikowane, posiadają homologację, gwarancję oraz mają wykonane atesty. Współpraca z producentami tj. IVECO, a także Mercedes, gwarantują klientom wykonanie zabudowy z najwyższymi standardami i wymogami producentów. Usługi wytwarzane są z wysoką jakością, a także dbałością o szczegóły. Osobistym sukcesem jest wyjście na rynek jako producent drugiego etapu autobusów pod marką BUS-CENTER.

Firma BUS-CENTER, podążając za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, dbając o wysoki standard swoich usług i wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich obecnych klientów, realizuje obecnie projekty, które w 2022 roku dadzą nam możliwość oferowania autobusów zarówno CNG, jak i elektrycznych. Co więcej, chcąc pozyskać nowych klientów, rozszerza swoją ofertę o autobusy miejskie.

Informacje w tym w zakresie znajdą Państwo niebawem na nowej odsłonie strony Internetowej firmy.