Jak dbać o bezpieczeństwo w autobusie

Jak dbać o bezpieczeństwo w autobusie w trakcie pandemii? Zainwestuj w nową zabudowę wewnętrzną

Jak dbać o bezpieczeństwo w autobusie w trakcie pandemii? Zainwestuj w nową zabudowę wewnętrzną

Jak dbać o bezpieczeństwo w autobusie

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja przed pandemią, a ta obecna to jakby dwie inne rzeczywistości, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Szczególnie jeśli przyzwyczailiśmy się do wcześniejszych realiów życia, nie jest to łatwe. Nie jest to także proste dla przedsiębiorców, którzy musieli dostosować sposób świadczenia swoich usług do obowiązujących wytycznych, a te potrafią zmieniać się z tygodnia na tydzień. Jak ta kwestia przedstawia się, jeśli chodzi o transport publiczny? Jakie rozwiązania warto wdrożyć w pojazdach do przewozu osób?

Transport publiczny w czasie pandemii

Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pandemia wymusiła wprowadzenie szeregu zasad bezpieczeństwa. Musimy je stosować w życiu codziennym, w tym także w transporcie publicznym. Zmieniło się naprawdę wiele, szczególnie jeśli porównamy te dawne, niesamowicie zatłoczone środki transportu. Obecnie liczba osób mogących przebywać w danym pojeździe jest ściśle ograniczona. Zmiany te są spowodowane koniecznością utrzymania dystansu między pasażerami, w konsekwencji bus, czy autobus może przewieźć mniejszą ilość ludzi jednocześnie. Warto także wspomnieć o zamkniętej strefie wyznaczonej dla kierowcy, gdzie pasażerowie nie mogą przebywać podczas podróży. Jakie dokładnie zasady i ograniczenia w tym temacie obowiązują aktualnie?

 

Koronawirus, a aktualne środki bezpieczeństwa w transporcie publicznym

Trzeba od razu zaznaczyć, że wytyczne rządu zmieniają się zależnie od sytuacji w kraju. Obecne rozporządzenie obowiązuje do 04 maja 2021, natomiast komunikaty o zmianach przekazywane są średnio co tydzień. Sytuacja jest dość dynamiczna. Aktualnie środkami transportu może wciąż podróżować ograniczona liczba osób. Zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich, czyli siedzących i stojących. Zatem widać, że różnica w ilości jest tutaj znacząca. Warto śledzić komunikaty, które podają media, choćby dlatego, że za nieprzestrzeganie zaleceń grożą często dotkliwe kary finansowe. Jednak na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o motywację w śledzeniu wytycznych, powinno być zawsze zdrowie i życie ludzi, którzy korzystają z transportu. Jakie środki mogą przedsięwziąć przewoźnicy? Czy istnieją specjalne zabudowy busów do przewozu osób, czy też zabudowy autobusów?

 

Specjalna zabudowa pojazdu, co to takiego?

W związku z tym, że nie mamy wpływu na obecną sytuację i nie wiadomo, jak długo potrwają restrykcje, warto wyjść naprzeciw tej pandemicznej rzeczywistości. Co to oznacza? Chodzi o wyposażenie własnej floty w odpowiednio przystosowane pojazdy. Jak to zrobić? Najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy dokonają takiej adaptacji w sposób profesjonalny. Firma Bus-Center realizuje zabudowy busów Kielce, ale zlecenia przyjmowane są również z innych miejscowości. Mowa o kompleksowej usłudze, czyli o wyborze pojazdu i stworzeniu indywidualnego projektu. Wiąże się to również z profesjonalnym wykonaniem całości i kontroli jakości, która daje pewność, że całość została wykonana według obowiązujących norm. Czemu to dobre rozwiązanie?

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pojazdu ze specjalną zabudową?

Istotna kwestia, to możliwość indywidualnego dostosowania projektu do własnego biznesu. Już na pierwszym etapie, czyli podczas wyboru odpowiedniego auta bazowego, warto przemyśleć podstawowe potrzeby, aby maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń. Marka ma tutaj także duże znaczenie. Zabudowa Mercedes, czy innego równie dobrego samochodu, daje naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Zyskujemy pojazd, który jest w pełni przystosowany do przewozu na potrzeby turystyczne, eventowe, czy idealnie sprawdza się w przypadku transportu osób z niepełnosprawnością. W wielu branżach wymagania są dość konkretne, a do tego dochodzi przecież kwestia wspomnianych ograniczeń wynikających z pandemii. Przy współpracy wykwalifikowanych specjalistów z firmy Bus-Center, można być pewnym, że gotowy pojazd spełni oczekiwania. Nie bez znaczenia jest tutaj ścisła współpraca z klientem podczas wykonywania zabudowy do busów, czy autobusów. To także kontrola jakości zgodnie z normą ISO, oraz dokumentacją homologacyjną. 

Nie ulega wątpliwości, że zabudowa wewnętrzna bus wyróżni nasz pojazd spośród innych dostępnych na rynku, służących do przewozu osób. Takie rozwiązanie na pewno będzie atutem dającym nie tylko komfort pasażerom, ale także zapewni poczucie bezpieczeństwa, które szczególnie obecnie jest tak ważną kwestią. Tego typu udogodnienie będzie miało niebagatelny wpływ na wybór właśnie Państwa oferty przewozowej przez potencjalnych klientów.