Targi TRANSEXPO, Silesia i Warsaw Bus Expo przełożone na 2021 rok

Targi TRANSEXPO, Silesia i Warsaw Bus Expo przełożone na 2021 rok

Targi TRANSEXPO, Silesia i Warsaw Bus Expo przełożone na 2021 rok

Targi TRANSEXPO, Silesia i Warsaw Bus Expo przełożone na 2021 rok

Targi TRANSEXPO – światowe premiery, nowe kierunki rozwoju, trendy, a także wystawy dużych firm z rynku autobusowego polskiego i światowego. Na to wszystko będziemy musieli poczekać do czerwca 2021 roku. To nowa data, o której dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia dyrektora projektu TRANSEXPO – Pani Anny Gaszcz.

Restrykcje i nadzwyczajne środki ostrożności, których organizatorzy imprez masowych muszą przestrzegać, mogłyby spowodować że targi w tym roku przyjęłyby niepełną formułę. Organizatorzy postanowili więc skorzystać z drugiego wyjścia jakim było przełożenie imprezy o rok. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Pandemia koronawirusa, która opanowała świat pozostawiła nam, organizatorom TRANSEXPO dwa wyjścia – zorganizować wystawę w terminie, ale w wersji ubogiej pod każdym względem, lub przełożyć wydarzenie i zrealizować je należycie. Marka targów TRANSEXPO nie pozwala nam na ich przygotowanie w sposób, który nie zadowoliłby Wystawców czy Zwiedzających.

Z oficjalną informacją można zapoznać się na stronie targi Kielce.

Poprzednia edycja TRANSEXPO stanowiła ważne wydarzenie wśród branżowych firm z rynku autobusowego czy logistycznego. Warto podkreślić, że oprócz wystaw nowych pojazdów i premier, na targach często prowadzone są biznesowe rozmowy i podpisywane ważne umowy. Planowana XV edycja TRANSEXPO, odbędzie się dokładnie w dniach 8-10 czerwca 2021 roku. Swoje nowości chcą tam zaprezentować najważniejsi potentaci w branży.

Również firma Bus-Center, produkująca zabudowy do autobusów, w oparciu o uzyskane homologacje, planuje pokazać swoją najnowszą zabudowę. Może okazać się to niezwykle interesująca propozycja w tzw. “czasach po pandemii”. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i odliczać dni do TRANSEXPO w 2021!. Do zobaczenia zatem w Targach Kielce! Bus-Center na pewno tam nie zabraknie!

Kolejne targi branżowe przesunięte na przyszły rok

Z powodu COVID-19 również kolejna edycja Targów Transportu Publicznego Silesia zostanie przesunięta. Także w tym przypadku znamy już dokładną datę, kiedy targi zostaną zorganizowane: 14-15 kwiecień 2021.

Zgodnie z harmonogramem już 9 września w hali Expo Silesia mieliśmy brać udział w tej prestiżowej imprezie. Podczas targów branża autobusowa mogła zaprezentować swoje nowości, jednak zapadła decyzja o przełożeniu imprezy. Wszystko w obawie o zdrowie i w trosce o wysoką jakość przygotowywanych targów. Jak czytamy w komunikacie:

Na tę decyzję wpłynęła trudna sytuacja w branży, a także liczne sygnały płynące od naszych wieloletnich Partnerów. Zmianie ulegnie także termin towarzyszącej Konferencji „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”. Dołożymy wszelkich starań, aby targi w nowym terminie spełniły oczekiwania wszystkich uczestników i stały się jednocześnie pomocą w wyjściu z trudnej sytuacji branży. Równocześnie składamy podziękowania naszym Partnerom, Patronom oraz Wystawcom, którzy z otwartością i szczerością dzielili się z nami informacjami i obawami.

Warsaw Bus Expo nie odbędą się w 2020 roku

Autobusowe targi Warsaw Bus Expo, które miały odbyć się w Nadarzynie z powodu epidemii również zostają przełożone. Wszystkie zmiany terminów nastąpiły w wyniku konsultacji z branżami i przedstawicielami władz lokalnych. Na dzień publikacji artykułu, nie podano jeszcze konkretnej daty. Wiadomo natomiast, że targi na pewno nie odbędą się w 2020 roku.

Warto podkreślić, że autobusowe targi Warsaw Bus Expo to zarówno premiery pojazdów – busów i autobusów, a także nowych technologii. To również branżowe rozmowy i konferencje z zagadnień dotyczących transportu autobusowego. Wyjątkowe miejsce do prezentacji swoich produktów dla producentów, przewoźników i firm z szeroko pojętej branży transportowej. W związku z ogólnoświatową sytuacją epidemiologiczną, nie pozostaje nam – producentom, jak i naszym partnerom i klientom, wyczekiwać nowego sezonu. Wówczas zorganizowane zostaną wszystkie wyżej wymienione targi. Życzymy sobie i Państwu, aby obecna sytuacja szybko wróciła do normy. I abyśmy wspólnie mogli podziwiać nowości na rynku transportu autobusowego.

Sprawdź zabudowy autobusowe Bus-Center!