zabudowy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - bus

Transport osób z niepełnosprawnością – sprawdź zabudowy dostosowane do najważniejszych potrzeb

Transport osób z niepełnosprawnością – sprawdź zabudowy dostosowane do najważniejszych potrzeb

zabudowy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - bus

Spis treści:

Rosnące zapotrzebowanie na transport specjalistyczny wpłynęło na rozwój naszej działalności o produkcję pojazdów uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych. Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie oraz stawiając na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, potrafimy sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez procedury i przepisy dotyczące specjalistycznego transportu drogowego.

Dzięki wypracowaniu sprawdzonych technologii produkcji zabudowy do busów oraz pracy profesjonalnej kadry produkujemy pojazdy przystosowane do osób z niepełnosprawnościami na najwyższym poziomie, z uwzględnieniem praktycznych udogodnień. Zabudowy do busów realizujemy indywidualnie, zgodnie z wymaganiami i preferencjami klienta.

Pojazdy specjalistyczne dostosowane do osób z niepełnosprawnościami

Każdy projekt zabudowy szczegółowo omawiamy z klientem jeszcze zanim przystąpimy do  przygotowania pojazdu. Cały proces produkcji przebiega zgodnie z posiadanymi homologacjami. Po zakończeniu pracy samochód przechodzi szczegółową kontrolę jakości, a ewentualne nieprawidłowości są natychmiast eliminowane.

Zabudowy uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych wyposażamy w najazdy teleskopowe, które ułatwiają osobom znajdującym się na wózkach inwalidzkich korzystanie z samochodów i pokonywanie bariery wysokości. Doskonale sprawdzą się one do wjazdów i wyjazdów wózków zwykłych, jak i akumulatorowych. Szyny posiadają powłokę antypoślizgową, która umożliwia bezpieczne wprowadzenie wózka  do środka transportowego. Najazdy są łatwe podczas użytkowania, rozsuwają się teleskopowo, nie wymagają użycia dużej siły podczas ich składania oraz są lekkie, więc nieznacznie wpływają na ładowność auta. Wykazują wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych, mechanicznych i atmosferycznych, co zmniejsza potrzebę ich konserwacji.

Bus z windą dla osób niepełnosprawnych –  elementy wyposażenia zabudowy do busów

Kolejnym udogodnieniem używanym do zabudowy busów dla osób niepełnosprawnych jest montaż windy. Umożliwia ona osobie poruszającej się na wózku samodzielnie wjechać i wyjechać z pojazdu. Co ważne złożona winda nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie. Udźwig windy to około 300 kg, tak więc jest ona całkowicie bezpieczna dla przemieszczających się nią osób. Windy stosowane są w pojazdach przeznaczonych do przewozu osób ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi, gdzie najazdy czy rampy mogą okazać się niewystarczające. Dzięki prostej budowie cechuje się bardzo małą awaryjnością, a części zamienne są łatwo dostępne. Windy są stabilne i nie kołyszą się podczas przenoszenia osoby na wózku.

Zabudowa busa dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych – co zawiera? Zabudowy Bus-Center

Każdy autobus w standardzie wyposażamy w zestaw pasów zabezpieczających osobę niepełnosprawną siedzącą na wózku. Należą do niego pasy mocujące sam wózek do podłoża, pasy stabilizujące osobę z niepełnosprawnością oraz pasy zaczepne mocowane do szyn. Szyny stabilizują wózek podczas transportu, zapobiegając jego przemieszczaniu się po podłodze pojazdu. Wszystkie te elementy tworzą kompleksowy zespół bezpieczeństwa.

Wnętrza samochodów są tak zaprojektowane, aby stwarzać wysoki komfort jazdy oraz zapewnić dużą i swobodną przestrzeń dla wózków. W każdej chwili można zmniejszyć lub zwiększyć ilość miejsc siedzących w samochodzie. Fotele mają funkcje demontażu, by móc w każdej chwili je wypiąć i powiększyć miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wypinanie jest łatwe, szybkie i nie stwarza większych problemów.

Wnętrze samochodu wyposażamy w szereg udogodnień i elementów zapewniających pełne bezpieczeństwo podczas jazdy. Podłoga wewnątrz busa pokrywana jest sklejką wodoodporną, na którą nanoszona jest warstwa antypoślizgowa. Pojazdy są znakowane zarówno z przodu, jak i z tyłu, a etykieta zawiera informację o specjalistycznym przewozie osób z niepełnosprawnościami.

Pojazdy Bus Center – wysokie standardy i gwarancja najwyższej jakości

W Bus-Center tworzymy zabudowy do busów takie jak zabudowy turystyczne, liniowe, zabudowy indywidualne, karawany, a także wysokiej klasy kampery. Przy tak wszechstronnej działalności wykorzystujemy własne, najnowocześniejsze technologie, opierając się w całym procesie na normie zarządzania systemem jakości ISO 9001. Tworząc zabudowy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, chcemy brać czynny w udział w likwidacji barier transportowych dla pasażerów przemieszczających się na wózkach.

Jako rzetelna i profesjonalna firma posiadamy aktualne homologacje całopojazdowe na zabudowane autobusy w oparciu o modele Mercedes Sprinter oraz IVECO POLAND. Nasz kunszt pracy odzwierciedlają certyfikaty autoryzacji instalacji systemów klimatyzacji Webasto oraz certyfikaty UCA (Samochodowej Jednostki Certyfikującej) potwierdzające zgodność produkcji i ciągłą weryfikację homologacji pojazdów przemysłowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji zabudowy do busów? Skontaktuj się z nami!